...stručně o hotelu  TANEČNICA 

Horský hotel Tanečnica patří k historicky nejstarším horským hotelům v ČR. Hotel byl poprvé slavnostně otevřen v prosinci roku 1926 a za 97 let své existence jej navštívily desetitisíce hostů, mezi nimiž bylo i mnoho významných osobností. 

Hotel je umístěn v jednom z nejznámějších turistických center Beskyd na Pustevnách ve výšce 1018 metrů a přímo sousedí s národní kulturní památkou chatou Libušín od slovenského architekta Dušana Jurkoviče, která byla v roce 2020, po ničivém požáru z jara 2014, kompletně zrekonstruována a otevřena pro veřejnost.

Na jaře, v létě i na podzim je hotel Tanečnica výborným výchozím bodem pro pěší turistiku a cykloturistiku, protože v jeho okolí se nachází mnoho oblíbených turistických cílů. Také v zimě je tato lokalita turisticky velice oblíbena, zejména díky mnoha desítkám kilometrů upravených běžkařských tras, na kterých si přijdou na své jak rekreační běžkaři, tak i výkonnostní sportovní lyžaři. 

Hotel TANEČNICA nabízí nezaměnitelný "retro styl" architektury osmdesátých let minulého století kdy došlo v hotelu k poslední rozsáhlé rekonstrukci.  V současné době hotel poskytuje ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových stylových pokojích s vlastním příslušenstvím, satelitním TV a WiFi připojením k internetu. Objednat lze také apartmá, které má oproti ostatním pokojům obývací pokoj, samostatnou ložnici, velkou terasu, koupelnu s vanou a minibar. U vybraných pokojů je možná přistýlka.

Dvoulůžkový pokoj
Dvoulůžkový pokoj
Příslušenství pokoje
Příslušenství pokoje
Třílůžkový pokoj
Třílůžkový pokoj

Výhledový  pokoj  (pohled z okna)výhled na vrcholy Beskyd  a slovenské Malé Fatry, případně na Libušín a chatu Maměnka 

Prezident Tomáš Garrigue Masaryk na Tanečnici

Jediné apartmá v hotelu Tanečnica je nazýváno "Prezidentovo apatmá ", jelikož, dle dobových záznamů,  právě v tomto pokoji přenocoval v roce 1928 první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk při své návštěvě Pusteven. 

Na připomenutí této události je na hotelu  umístěna pamětní plaketa, která současně představuje i oblíbený "FOTOPOINT" pro návštěvníky Pusteven.  

Prezidentovo apartmá - obývací část
Prezidentovo apartmá - obývací část
Prezidentovo apartmá - ložnice
Prezidentovo apartmá - ložnice
Prezidentovo apartmá - terasa
Prezidentovo apartmá - terasa

Hotelovým hostům je dále k dispozici vnitřní plavecký bazén, sauna, miniposilovna, dětský koutek, sportovní místnost se stolem na stolní tenis, hotelová restaurace, venkovní terasa, večerní kavárna s billiardem a elektronickými šipkami.

Hotelová restaurace
Hotelová restaurace
Krytý plavecký bazén
Krytý plavecký bazén
Noční kavárna s kulečníkem
Noční kavárna s kulečníkem
Vstupní hala - recepce
Vstupní hala - recepce
Venkovní terasa
Venkovní terasa
Dětský hrací koutek
Dětský hrací koutek