Hotel  TANEČNICA 

Horský hotel Tanečnica patří k historicky nejstarším horským hotelům v ČR. Hotel byl poprvé slavnostně otevřen v prosinci roku 1926 a za 95 let své existence jej navštívily desetitisíce hostů, mezi nimiž bylo i mnoho významných osobností. 

Hotel je umístěn v jednom z nejznámějších turistických center Beskyd na Pustevnách ve výšce 1018 metrů a přímo sousedí s národní kulturní památkou chatou Libušín od slovenského architekta Dušana Jurkoviče, která byla v roce 2020, po ničivém požáru z jara 2014, kompletně zrekonstruována a otevřena pro veřejnost.

Na jaře, v létě i na podzim je hotel Tanečnica výborným výchozím bodem pro pěší turistiku a cykloturistiku, protože v jeho okolí se nachází mnoho oblíbených turistických cílů. Také v zimě je tato lokalita turisticky velice oblíbena, zejména díky mnoha desítkám kilometrů upravených běžkařských tras, na kterých si přijdou na své jak rekreační běžkaři, tak i výkonnostní sportovní lyžaři. Více informací o těchto turistických atrakcích naleznete v sekci "AKTIVITY". 

Hotel nabízí nezaměnitelný "retro styl" architektury osmdesátých let minulého století kdy došlo v hotelu k poslední rozsáhlé rekonstrukci.  V současné době hotel poskytuje ubytování ve dvou, tří a čtyřlůžkových stylových pokojích s vlastním příslušenstvím, satelitním TV a WiFi připojením k internetu. Objednat lze také apartmá, které má oproti ostatním pokojům obývací pokoj, samostatnou ložnici, velkou terasu, koupelnu s vanou a minibar. U vybraných pokojů je možná přistýlka.

Dvoulůžkový pokoj

Příslušenství k hotelovému pokoji 

Třílůžkový pokoj

Výhledový pokoj - pohled z okna

Jediné apartmá v hotelu Tanečnica je nazváno jako "prezidentské", jelikož, dle dochovaných záznamů,  právě v tomto pokoji přenocoval v roce 1928 první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk při své návštěvě Valašska. 

Apartmá - obývací část

Apartmá - ložnice

Apartmá - terasa

Hotelovým hostům je dále k dispozici vnitřní plavecký bazén, sauna, miniposilovna, dětský koutek, sportovní místnost se stolem na stolní tenis, hotelová restaurace, venkovní terasa, večerní kavárna s billiardem a elektronickými šipkami.

Hotelová restaurace  🔼

Hotelový bazén   🔼

Privátní sauna  🔼

Venkovní terasa   🔼

Noční kavárna  🔼

Dětský koutek   🔼